Школа иконописа у Жабљу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 3. јуна 2023. године, у Жабљу је са радом отпочела школа иконописа. Школу заједнички организују Црквена општина жабаљска и Општинска народна библиотека „Вељко Петровићˮ у Жабљу, а часове иконописа ће држати мастер дипломирани иконописац Перо Цвјетковић. Полазници ће изучавали традиционално православно-византијско сликарство.  Часови иконописања ће се одржавати сваке суботе у блок настави у трајању од три сата у просторијама Општинске народне библиотеке у Жабљу. Првом часу је присуствовало десетак полазника који ће кроз интензиван шестомесечни курс бити оспособљени основним вештинама живописања икона.

Организатори позивају заинтересоване који желе да се укључе у рад школе, да се јаве Црквеној општини жабаљској или Општинској народној библиотеци „Вељко Петровићˮ у Жабљу, на бројеве телефона 066/888-2047 и 021/831-004 или путем електронске поште на адресе spcozabalj@gmail.com и onbveljkopetrovic@gmail.com