Прослава заветне славе на Ченеју

На празник Светог апостола и јеванђелистa Марка, у понедељак, 25. априла / 8. маја 2023. године, житељи Ченеја прославили су заветну славу.

Светом Литургијом началствовао је протојереј Горан Артуков, парох ченејски, уз саслужење презвитера Селимира Вагића, војног свештеника и сабрата Светотројичног храма на Ченеју. После прочитаног јеванђелског одељка, прота Горан се пригодном беседом обратио сабраним верницима. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око храма уз читање литијских молитава и освећење жита, а затим је извршен чин благосиљања славских дарова, које је принео г. Марко Ћук са својом породицом, овогодишњи кум заветне славе. За наредну годину кумства се прихватио господин Марко Мургашки.

После свете Литургије, у просторијама Месне заједнице Ченеј извршен је чин благосиљања славских дарова, у присуству г. Милоша Вилотијевића, председника Месне заједнице Ченеј, чланова Савета Месне заједнице и гостију. Надлежни парох је пригодним речима честитао славу и пожелео успех у даљем раду.