Прослављена слава параклиса у Пригревици

У понедељак, 25. априла / 8. маја 2023. године, на празник Светог апостола и јеванђелиста Марка, свечано је прослављена храмовна слава параклиса у Пригревици. Празновање је почело празничним бденијем које је служио протонамесник Младен Глушац, парох апатински.

Светом Литургијом на дан празника началствовао је протонамесник Жељко Васић, парох апатински, уз саслужење протонамесника Љубише Човића. После прочитаног јеванђелског одељка, протонамесник Жељко Васић је у проповеди поучио верни народ о примеру који нам је својим подвигом катихизације и просвећивања незнабожаца оставио свети апостол и јеванђелист Марко. На крају свете Литургије извршен је чин благосиљања славских дарова. Кум храмовне славе био је г. Станиша Човић, од кога је кумство за наредну годину преузела госпођа Љубица Владетић.