Духовна трибина у Суботици

Наставак програма овогодишње Светосавске недеље употпунила је духовна трибина која је одржана у уторак, 24. јануара 2023. године, у Српском културном центру „Свети Саваˮ, у свечаној дворани Задужбине Душана Радића.

Присутне је на почетку трибине поздравио протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, а ђакон Мирослав Николић, управник Ризнице Епархије бачке, одржао је предавање на тему „Свети Иринеј Исповедник на Светосавском путуˮ.

Говорећи о животу, раду и делу новопросијавшег светитеља Иринеја (Ћирића), епископа бачког, ђакон Мирослав Николић је истакао његове заслуге на духовно-просветном пољу и мисијској делатности Цркве. У закључку предавања ђакон Мирослав је рекао да је свети владика Иринеј израстао у „маслиново дрво у мисаоном Рајуˮ, како стоји у тропару посвећеном Светом Сави, и да га зато и прослављамо као светитеља и исповедника вере.

Духовна трибина