У Србобрану служен помен невиним жртвама Погрома

У среду, 12/25. јануара 2023. године, после јутарњег богослужења у храму Богојављења Господњег, протопрезвитер Јован Кезан и презвитер Србољуб Срдић, пароси србобрански, служили су помен свим невино пострадалим жртвама Погрома у Србобрану. Помен је служен испред спомен-плоче која је постављена на Богојављенски храм.

Помену су присуствовали  представници Општине Србобран и локалних удружења која негују културу сећања на све жртве српскога народа. Представници наведених институција и удружења су после помена положили цвеће испред спомен-плоче.

Погром српског народа у Србобрану је почео 25. јануара 1942. године у јутарњим часовима и трајао је три дана. У Србобрану није било много жртава Погрома, али је много угледних домаћина свирепо мучено и одведено у логор у Бачкој Тополи.