Концерт црквених хорова у Суботици

У суботу, 14. јануара 2023. године, у Великој већници Градске куће у Суботици, одржан је дванаести по реду новогодишњи концерт црквеног хора „Свети Роман Мелодˮ из Суботице.

На почетку концерта, све присутне је речима срдачне добродошлице поздравио протонамесник Иван Спасевски, парох суботички и председник црквеног хора „Свети Роман Мелодˮ. Честитајући ново лето Господње, отац Иван је у беседи истакао значај појања, нагласивши да овим концертом започиње прослава великог јубилеја – триста година од градње храма Вазнесења Господњег, једног од најстаријих верских објеката у Суботици.

У свечаном програму учествовали су Дечји црквени хор „Емануилˮ, под вођством Рафаиле Стокин, гостујући црквени хор „Свети Димитријеˮ из Новог Београда са диригентима мр Тијаном Ковачевић и мр Дарком Јовановићем, као и домаћин – црквени хор „Свети Роман Мелодˮ, под руководством професора Драгане Николић.