Концерт дечјег хора у Сиригу

У петак, 13. јануара, у навечерје празника Обрезања Господњег и свештеног спомена светог Василија Великог, у храму Светог Василија Острошког у Сиригу, празнично вечерње служио је протојереј-ставрофор Дојчин Стојановић, парох сиришки.

После вечерњeг, чланови дечјег црквеног хора ,,Свети Василије Острошкиˮ и новооснованог мешовитог хора, под руководством госпође Невене Шкрбић, одржали су концерт. На репертоару су биле духовне, родољубиве и традиционалне српске песме. После одржаног концерта, у парохијском дому је приређено послужење које су припремили верници и чланови хора. На крају вечери, у храму је служен чин Молепствија на Нову годину, после којег се сабраним верницима обратио прота Дојчин, пожелевши свима успешну годину испуњену љубављу Божјом.