Слава црквеног хора у Каћу

У петак, 13. јануара, уочи празника Светог Василија Великог, чланови црквеног хора при Светониколајевском храму у Каћу, предвођени хоровођом професором Јеленом Антић, прославили су свог патрона.

Бденије је служио протонамесник Лео Малешевић, парох каћки. По завршетку бденија, протојереј Александар Брашанац, настојатељ Светониколајевског храма, благословио је славске дарове, уз саслужење протонамесника Владимира Маркова, пароха каћког. Прота Александар је упутио речи благодарности свим члановима хора који на недељним и празничним богослужењима својим појањем доприносе лепоти и благољепију богослужења и нагласио важност улоге појања у Цркви. После бденија, у Светосавском дому је уприличена трпеза љубави.