Одржана седница Организационог одбора за обележавање годишњице Новосадске рације

У уторак, 17. јануара, у свечаној дворани Црквене општине новосадске, одржана је седница Организационог одбора за обележавање годишњице Новосадске рације.

У раду седнице су учествовали: господин Мирослав Илић, председник Одбора, чланови Одбора: протојереј Владан Симић, секретар Епархије бачке, господин Мирко Штарк, председник Јеврејске општине Нови Сад, и госпођа Биљана Радованов, секретар Oдбора. Учешће у седници узели су и господин Тодор Брзак из Информативне службе Града Новог Сада, госпођа Сунчица Марковић из Културног центра Новог Сада и господин Гажа Павел из Радио-телевизије Војводине.

На седници је усвојен програм обележавања осамдесет и прве годишњице Погрома (Новосадске рације), који ће бити одржан у понедељак, 23. јануара, на Кеју жртава Рације, са почетком у 12:00 часова.

Конференција за медије поводом овогодишњег програма обележавања годишњице Погрома (Новосадске рације) биће одржана у Градској кући у четвртак, 19. јануара, са почетком у 12:00 часова.