Храмовна слава у Силбашу

У суботу, 13/26. новембра 2022. године, на празник Светога Јована Златоуста, у Силбашу је прослављена храмовна слава.

Бденијем уочи празника началствовао је протонамесник Марко Бубуљ, парох челаревски, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан храмовне славе, светом Литургијом је началствовао протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Стевица је после прочитаног јеванђелског зачала произнео је беседу у којој поучио присутне о животу светога Јована Златоуста. После заамвоне молитве извршен је опход око храма и одслужен помен за упокојене силбашке свештенослужитеље и парохијане.

На вечерњем богослужењу началствовао је протонамесник Новица Ракић, парох бачкопаланачки, уз саслужење свештеника Епархије бачке. Вечерњем богослужењу су присуствовали представници Словачке Евангеличке Цркве а. в. у Силбашу. Благољепију богослужења својим појањем су допринели појци из Бачке Паланке, Маглића и Футога. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова које су ове године припремили чланови породице господина Јована Пејака, а залог кумства за следећу годину преузела је породица господина Зорана Јовановића.