Годишњица оснивања дечјег хора у Сиригу

У недељу, 14/27. новембра 2022. године, на празник светог апостола Филипа, свету Литургију у храму Светог Василија Острошког у Сиригу служио је протојереј-ставрофор Дојчин Стојановић, парох сиришки.

На светој Литургији појао је дечји хор ,,Свети Василије Острошкиˮ под вођством госпође Невене Шкрбић. Пошто је од оснивања хора протекло годину дана, прота Дојчин је члановима хора честитао годишњицу оснивања, заблагодарио им што сваку свету Литургију употпуњују својим прелепим појањем у славу Божју и изразио наду да ће дечји црквени хор у будућности имати још више чланова.

У сиришком храму је завршено фрескописање простора леве певнице, а једна од фресака која ће красити зидове сиришке цркве јесте фреска светог Иринеја Исповедника, епископа бачког.