Увођење у дужност новог свештенослужитеља при Светосавском храму у Новом Саду

У недељу, 9. октобра 2022. године, у храму Преноса моштију Светог Саве у Новом Саду, вечерње богослужење је служио протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први. После датог отпуста, прота Миодраг је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу јереја Александра Шарчанског, војног свештеника при Првој бригади копнене војске, за сабрата наведеног храма.

Потом се сабраном верном народу обратио отац Александар заблагодаривши Епископу бачком др Иринеју на поверењу и указаној части. На самом крају, протојереј Бранислав Мркић, настојатељ Светосавског храма је, у име свештеног братства и парохијана, пожелео топлу и срдачну добродошлицу новом свештенослужитељу, уз молитвене жеље за успешно обављање поверених му дужности.