Епископ бачки Иринеј на слави Православног богословског факултета Универзитета у Београду

На празник Светог Јована Богослова, у недељу, 26. септембра / 9. октобра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј је, по благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, молитвено присуствовао светој Литургији у параклису Светог Јована Богослова при Православном богословском факултету Универзитета у Београду поводом престоног празника параклиса, који се уједно прославља и као слава Факултета.

Свету Литургију је служио протојереј др Зоран Ранковић, декан Православног богословског факултета, уз саслужење свештенства и ђаконства и молитвено учешће професора и студената.

После чина благосиљања славских дарова, Епископ бачки Иринеј се обратио присутнима, преносећи благослов Светејшег Патријарха српског и честитајући славу професорима и студентима Православног богословског факултета. Преосвећени владика Иринеј је уједно пожелео професорима и студентима срећан и благословен почетак нове академске године.

Снимак свете Литургије у параклису Светог Јована Богослова на Православном богословском факултету Универзитета у Београду