Изложба ученичких радова у Бачкој Паланци

У недељу, 9. октобра 2022. године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци, светом Литургијом је началствовао протонамесник Новица Ракић, парох бачкопаланачки, уз саслужење ђакона Бранка Батала, сабрата Светојовановског храма у Бачкој Паланци. На светој Литургији је појао црквени хор „Свети Јован Крститељˮ, којим диригује Снежана Жујић.

После свете Литургије, у припрати храма су изложени награђени радови ликовног конкурса на тему „Сабор Срба светитељаˮ и додељене су награде ауторима најбољих радова. Награде су додељене и ауторима награђених радова на литерарном конкурсу на тему „Свети владика Иринеј (Ћирић)ˮ.

Литерарни конкурс за ученике средњих школа и ликовни конкурс за ученике основних школа расписан је у оквиру духовних свечаности ,,Под Покровом Богородицеˮ, које се одржавају у данима пред прославу престоног празника храма Покрова Пресвете Богородице у бачкопаланачком насељу Синај.