Устоличен Епископ западноевропски г. Јустин

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије присуствовао је 9. октобра 2022. године светој Литургији којом је, у Саборном храму Светог Саве у Паризу, началствовао Преосвећени Епископ г. Јустин. Том приликом Његова Светост Патријарх је увео владику Јустина у трон архијереја Епархије западноевропске.

У молитвеном присуству Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Његово Преосвештенство Епископ западноевропски г. Јустин началствовао је 9. октобра 2022. године, на празник Светог апостола и јеванђелиста Јована Богослова, светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Светог Саве у Паризу.

Саслуживали су Високопреосвећна и Преосвећена господа архијереји европски Пимен из Македонске Православне Цркве – Охридске Архиепископије, британско-скандинавски Доситеј, зворничко-тузлански Фотије, диселдорфски и немачки Григорије, крушевачки Давид, бихаћко-петровачки Сергије, нишки Арсеније, далматински Никодим, ваљевски Исихије, шабачки Јеротеј, ремезијански Стефан, мохачки Дамаскин, марчански Сава, хумски Јован и умировљени канадски Георгије; као и архимандрити Нектарије, главни секретар Светог Архијерејског Синода, Данило, директор Патријаршијске управне канцеларије, и Атанасије, игуман манастира Старо Хопово, протојереји-ставрофори Никола Шкрбић, Душан Раковић и Јован Гарсија Касановас, ђакони Драган Радић, Радомир Врућинић и Игор Вујисић и јерођакон Јустин.

Светој архијерејској Литургији молитвено су присуствовали Високопреосвећена и Преосвећена господа архијереји француски Димитрије из Васељенске Патријаршије; мадридско-лисабонски и администратор западноевропски Нестор, дубнски Јован, домодедовски Симеон и реутовски Јелисије из Московске Патријаршије; западноамерички Максим, изабрани јегарски архимандрит Нектарије, изабрани топлички протосинђел Петар; западноевропски и јужноевропски Јосиф из Румунске Православне Цркве, као и лондонски и западноевропски Иринеј из Руске Заграничне Православне Цркве.

Поред многобројног верног народа, светој Литургији присуствовали су и министар спољних послова г. Никола Селаковић, министар г. Ненад Поповић, амбасадор Републике Србије у Француској, гђа Наташа Марић, амбасадор Србије при Унеску, гђа Тамара Растовац Сиамашвили, директор Културног центра Србије, гђа Натали Бељански, амбасадор Босне и Херцеговине у Француској, гђа Бојана Кондић Панић и пуковник Жак Огар, носилац ордена Светог Саве.

Опширније: https://spc.rs