Прослава храмовне славе у Бачу

Верни народ у Бачу започео је прослављање своје храмовне славе, празника Светог апостола и јеванђелиста Јована Богослова, празничним бденијем које је служио протопрезвитер Славко Протић, парох оџачки, уз саслужење презвитера Предрага Делића, надлежног пароха.

На дан празника, у недељу, 26. септембра / 9. октобра 2022. године, светом Литургијом началствовао је презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала отац Драгољуб се обратио верном народу пригодном беседом, честитајући свим житељима Бача храмовну славу. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око храма, служен је помен оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима храма, а затим је извршен чин благосиљања славских дарова.

Вечерњим богослужењем началствовао је архимандрит Герман (Богојевић) из манастира Бођани, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном вечерњем богослужењу пригодни програм су извели чланови хора храма Светог Јована Богослова, Културно-уметничког друштва „Младостˮ и Народне библиотеке „Вук Караџићˮ из Бача.