Поклоничко путовање верникâ из Стапара

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у недељу, 9. октобра 2022. године, на празник Светог Јована Богослова, верници из Стапара походили су манастире Тумане и Нимник у Епархији браничевској.

Предвођени презвитером Николом Дувњаком, парохом стапарским, верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Тумане, а потом су се поклонили моштима преподобних Зосима и Јакова и посетили испосницу у близини манастира. У манастиру Нимник поклонили су се гробу свете мученице Николине. Духовно укрепљени, у повратку су обишли Сребрно језеро и вратили се својим домовима у касним вечерњим часовима.