Патријарх Порфирије свечано дочекан у Саборној цркви Светог Саве у Паризу

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије свечано је дочекан, 8. октобра 2022. године, у Саборном храму Светог Саве у Паризу.

Свечаним чином доксологије и вечерњим богослужењем началствовао је протосинђел Петар, изабрани Епископ топлички, у молитвеном присуству Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија и Преосвећене господе епископа британско-скандинавског Доситеја, зворничко-тузланског Фотија, крушевачког Давида, бихаћко-петровачког Сергија, нишког Арсенија, далматинског Никодима, ваљевског Исихија, шабачког Јеротеја, ремезијанског Стефана, хвостанског и изабраног западноевропског Јустина, мохачког Дамаскина, марчанског Саве, умировљеног канадског Георгија, изабраног јегарског архимандрита Нектарија, као и високопреподобног архимандрита Нектарија, главног секретара Светог Архијерејског Синода, и високопреподобног архимандрита Данила, директора Патријаршијске управне канцеларије.

Опширније: https://spc.rs