Поклоничко путовање верникâ из Бачке Паланке

У суботу, 8. октобра 2022. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верни народ из Бачке Паланке, предвођен протонамесником Новицом Ракићем, парохом бачкопаланачким, походио је светиње Браничевске епархије.

Прво одредиште је био манастир Тумане, где су се верници поклонили моштима преподобних отаца Зосима и Јакова и присуствовали молитви за здравље. После молитве, верници су походили пећину у којој се подвизавао свети Зосим. Следеће одредиште је био манастир Нимник, где су се поклонили моштима светог Јована Шангајског.

После посете наведеним манастирима, поклоници су направили краћи одмор на Сребрном језеру, да би се у вечерњим сатима вратили својим кућама, благодарећи Богу на душекорисном проведеном времену.