Увођење у дужност ђакона у Жабљу

У недељу дванаесту по Педесетници, на дан празновања светог мученика Агатоника и светог свештеномученика Горазда Чешког, 22. августа / 4. септембра 2022. године, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Жабљу, свету Литургију је служио протонамесник Ранко Милојевић, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

По заамвоној молитви, протојереј Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се ђакон Сава Фан поставља за парохијског ђакона при храму Преноса моштију светог Николаја Мирликијског у Жабљу.

Потом се верном народу обратио прота Миладин, пожелевши добродошлицу новопостављеном ђакону и говорећи о значају ђаконске службе у Цркви. После обраћања архијерејског намесника жабаљског, благодарећи Господу, а потом и Епископу бачком Иринеју на указаном поверењу, сабраним верницима се обратио и ђакон Сава Фан.