Увођење у дужност ђакона у Сомбору

У недељу, 22. августа / 4. септембра 2022. године, када прослављамо светог мученика Агатоника и светог свештеномученика Горазда Чешког, на светој Литургији у храму Светога великомученика Георгија у Сомбору је началствовао протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење протојереја Александра Лазића, протонамесника Бранислава Шијачића и ђакона Желимира Ацана.

После свете Литургије, архијерејски намесник сомборски је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја којом је ђакон Желимир Ацан постављен за парохијског ђакона при храму Светог великомученика Георгија у Сомбору. Отац Саво је новопостављеном ђакону пожелео добродошлицу и успех у ђаконској служби.