Поклоничко путовање верникâ из Надаља

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Надаља, предвођени јерејем Срђаном Јанковићем, у периоду од 2. до 4. септембра 2022. године, посетили су светиње Митрополије црногорско-приморске и Епархије захумско-херцеговачке.

У суботу, 3. септембра, поклоници су присуствовали светој Литургији у манастиру Подмаине. Истог дана уприличена је посета храму Христовог Васкрсења у Подгорици, манастиру Ждребаоник и манастиру Острог.

У наставку поклоничког путовања, у недељу, 4. септембра, верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Острог, а потом је уследио одлазак у манастире Тврдош и Херцеговачку Грачаницу.

Ово поклоничко путовање улило је велико знање, веру, наду и љубав у сва срца ходочасникâ, који су се, духовно окрепљени, вратили својим домовима, примивши благослове наведених светиња.