Ученици са Косова и Метохије посетили Црквену општину суботичку

На велику радост суботичких малишана, и ове године, у оквиру акције ,,Деци са Косова, заједно у школским клупамаˮ, деца са Косова и Метохије бораве у посети Суботици.

У оквиру ове посете, тридесетак малишана из Косовске Каменице, Косовске Витине, Гњилана и Обилића присуствовало је светој Литургији у Световазнесенском храму у Суботици, у недељу, 4. септембра 2022. године, и том приликом се и причестило.

После свете Литургије, за децу и њихове пратиоце приређен је пријем у свечаној дворани Црквене општине суботичке, уз послужење које су припремиле вредне суботичке парохијанке. Све их је топлим речима добродошлице поздравио протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, уз жељу да боравком у Суботици макар за трен забораве све невоље са којима су свакодневно окружени.

Акција се спроводи већ четрнаесту годину заредом, а домаћини акције су суботичке основне школе ,,Соња Маринковићˮ, ,,Јован Јовановић Змајˮ и ,,Иван Горан Ковачићˮ.