Сабор светог архангела Гаврила у Кањижи

На празник светог архангела Гаврила, у уторак 13/26. јула, храм у Кањижи прославио је своју славу. Бденије уочи празника и свету Литургију на сâм дан празника служио је протојереј Јовица Мојсиловић. Вечерњим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Арсен Виловски, уз саслужење протонамесника Дарка Јелића, пароха змајевачког, презвитера Илије Анђелића, пароха суботичког, презвитера Пере Анђелића, пароха кулског, презвитера Ђорђа Цвијановића, пароха бајшаског и презвитера Дејана Новаковића, пароха карађорђевачког.

По завршетку вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова, које је принела овогодишња кума, Милојка Роган са породицом, а кумство за наредну годину преузео је господин Момчило Мучибабић.