Увођење у дужност новог пароха  при храму на Клиси у Новом Саду

У недељу трећу по Педесетници, 20. јуна / 3. јула 2022. године, у Световазнесенском храму на Клиси, вечерње богослужење је служио протопрезвитер Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење ђакона Александра Артукова, парохијског ђакона при Световазнесенском храму.

После отпуста, прота Миодраг је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу протопрезвитера Жарка Благојевића, досадашњег пароха друге парохије при храму Богојављења Господњег у Србобрану, за пароха треће парохије при Световазнесенском храму на Клиси. Прота Миодраг је представио новог пароха верном народу и пожелео му успешно пастирско служење на повереној му парохији. Потом се отац Жарко обратио верном народу и захвалио се Епископу бачком др Иринеју на указаној части и поверењу. На крају молитвеног сабрања, протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ храма, пожелео  је топлу добродошлицу оцу Жарку, уз молитвене жеље за успех на повереној дужности.