Увођење у дужност новог пароха у Раткову

У недељу трећу по Педесетници, 20. јуна / 3. јула 2022. године, у храму Светог великомученика Георгија у Раткову, вечерње богослужење је служио презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник оџачки.

После богослужења, на основу одлуке Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, отац Драгољуб је презвитера Бранислава Нијемчевића, досадашњег пароха у Плавни, увео у дужност привременог пароха при храму Светог великомученика Георгија у Раткову. Отац Драгољуб је захвалио на труду протојереју Славку Протићу, пароху оџачком, који је администрирао парохијом до доласка новог пароха, те позвао верни народ на заједништво са новопостављеним парохом. Отац Бранислав се обратио верном народу, заблагодарио Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу и представио се верном народу сабраном на богослужењу.