Увођење у дужност новог пароха Алмашког храма

У петак, 18. јуна / 1. јула 2022. године, вечерње богослужење у Алмашком храму у Новом Саду служио је протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први. По отпусту, прота Миодраг je прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се протојереј Бране Миловац, досадашњи парох Алмашког храма у Новом Саду, премешта и поставља за пароха при Саборном храму светог великомученика Георгија у Новом Саду. Потом је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев поставља за пароха Алмашког храма. Архијерејски намесник новосадски први је пожелео даљи плодоносан рад на Њиви Господњој проти Бранету и проти Ђорђу, који су се потом обратили сабраном верном народу и заблагодарили Епископу бачком др Иринеју на указаном поверењу.