У Бачкој Паланци одржано предавање посвећено научнику Милутину Миланковићу

У организацији Црквене општине Бачка Паланка, у петак, 1. јула 2022. године, после вечерњег богослужења, у порти Светојовановског храма, у оквиру духовних свечаности под називом Од Видовдана до Ивањдана, професор др Александар Петровић, одржао је предавање на тему „Канон Милутина Миланковића”.

Др Александар Петровић, професор Филозофског факултета Универзитета у Београду, кроз читаво излагање говорио је не само о делу већ и о животу и лику Милутина Миланковића сa посебним освртом на његов Канон осунчавања у коме се, између осталог, помиње астрономска теорија климе, крива осунчавања и друго. Помињући Миланковића, предавач га је у неким сегментима упоредио са Светим Савом, Краљевићем Марком, као и неким великим именима науке као што је Коперник.

По завршетку предавања, публика је постављала питања професору др Александру Петровићу на која је он стрпљиво одговарао.