Храмовна слава у Алекси Шантићу

На Духовски понедељак, 31. маја / 13. јуна 2022. године, прослављена је храмовна и сеоска слава у месту Алекса Шантић.

Свету Литургију на дан празника служио је презвитер Дарко Ивковић, надлежни парох. После свете Литургије, уз учешће верног народа и ученика који похађају верску наставу, свечана литија пронела је радост празника кроз село, а после литије је служен помен упокојеним ктиторима и приложницима светог храма.

Вечерњим богослужењем и чином благосиљања славских дарова началствовао је протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Душан је у беседи поучио верни народ, истичући важност сабирања у светом храму као месту освећења и окупљања верног народа Божјег.

Кумови овогодишње славе били су деца Милан и Стефан Сикирица са својим родитељима, док је залог кумства за следећу годину преузео господин Петар Илишевић.