Уведен у дужност ђакон Световазнесенског храма у Новом Саду

На Духовски уторак, 1/14. јуна 2022. године, у храму Вазнесења Господњег на Клиси у Новом Саду, свету Литургију је служио протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја Горана Артукова, пароха ченејског, свештеног братства Световазнесенског храма и ђакона Александра Артукова.

После отпуста, протојереј Миодраг Шипка прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу ђакона Александра Артукова за парохијског ђакона при Световазнесенском храму на Клиси у Новом Саду, те му пожелео добродошлицу и благословено служење Богу и народу у овом светом храму. Протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ Световазнесеног храма, у свом обраћању је изразио радост што свештено братство храма на Клиси први пут добија ђакона. Ђакон Александар Артуков је захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на поверењу које му је указао, обећавши да ће се трудити да, колико његове духовне и телесне моћи дозвољавају, оправда указано му поверење.