Најава: Изложба „Страдање православних свештеника током Погрома 1942. годинеˮ

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у недељу, 22. маја 2022. године, у 11:30 часова, у храму Силаска Светог Духа у Мошорину, биће отворена изложба „Страдање православних свештеника током Погрома 1942. годинеˮ.

После свете Литургије у храму Преноса моштију Светог оца Николаја Мирликијског у Мошорину, задужбини свештеномученика протојереја-ставрофора Светозара Влашкалића, у храму Силаска Светога Духа, изложбу ће отворити директор Архива града Новог Сада г. Петар Ђурђев.

Црквена општина мошоринска позива све вернике на славу мученичког  храма Преноса моштију Светог оца Николаја Мирликијског, познатог и као „Војвођанска Лазарицаˮ, у којем је сахрањен свештеномученик протојереј-ставрофор Светозар Влашкалић.