Прослава храмовне славе у Новој Гајдобри

У четвртак, 29. априла / 12. маја 2022. године, житељи Нове Гајдобре свечано су прославили престони празник храма, Светог Василија Острошког Чудотворца. Прослављање празника отпочело је свечаним празничним бденијем, које је служио презвитер Милан Цирар, парох деспотовачки, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва бачкопаланачког.

На дан празника, свету Литургију је служио протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење презвитера Миладина Божиловића, пароха гајдобранског и ђакона Бранка Батала, сабрата Светојовановског храма у Бачкој Паланци. У беседи по прочитаном јеванђељском зачалу, прота Стевица је поучио верни народ о значају и смислу празника Светог Василија Острошког.

Вечерње богослужење је служио протопрезвитер Предраг Милутин, настојатељ Светојованoвског храма у Бачкој Паланци, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва бачкопаланачког. Прота Предраг је благословио славске дарове, које су ове године у част светог Василија Острошког принели чланови породице Јована Јаничића, кумови храмовне славе. Кумство за наредну годину прихватио је Петар Јелић са својом породицом. Презвитер Миладин Божиловић, парох гајдобрански, по завршетку богослужења је захвалио овогодишњим кумовима на несебичној љубави према Цркви и новим кумовима на прихватању кумства за наредну годину.

[carousel_slide id=’48118′]