Прослављена храмовна слава у Бачком Добром Пољу

У четвртак, 29. априла /12. маја 2022. године, на празник Светог Василија Острошког Чудотворца, свечано је прослављена храмовна слава у Бачком Добром Пољу. Прослава храмовне славе почела је празничним вечерњим богослужењем уочи празника, које је служио протојереј Далибор Купусовић, архијерејски намесник врбашки, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

Свету Литургију на дан празника служио је протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског одељка, прота Стојан се обратио верном народу пригодном беседом и честитао им храмовну славу. По заамвоној молитви, извршен је трократни опход око храма, а затим су освећени славски дарови, које је принео овогодишњи кум господин Зоран Тадић. Залог кумства за следећу години преузели су Снежана Перовић, Владимир Чегар, Никола Драгичевић, Владимир Бошњак, Зоран Тадић, Миљан Ђурић и Милован Баланџић.

[carousel_slide id=’48129′]