Прослављена храмовна слава у Ђурђину

У четвртак, 28. априла / 12. маја 2022. године, житељи Ђурђина прославили су храмовну славу, празник Светог Василија Острошког.

Празнично бденије и свету Литургију је служио протонамесник Игор Стакић, парох ђурђински. Отац Игор се у беседи на светој Литургији осврнуо на велику улогу и борбу за Православље у крајевима у којима је живео и делао свети Василије Острошки, кроз чије дело су се тамошњи православни хришћани спасавали и просветљивали. По заамвоној молитви, извршен је трократни опход око светог храма, те су освећени славски дарови које је принео овогодишњи славски кум Немања Станић. Залог кумства за следећу годину преузео  је Бобан Балаћ.

Вечерњe богослужење служио је презвитер Љубиша Човић, војни свештеник, уз саслужење протојереја Гордана Увалића, пароха александровачког. После молитвеног сабрања, у порти храма Светог Василија Острошког у Ђурђину за све присутне уприличена је трпеза љубави.

[carousel_slide id=’48193′]