Вечерње љубави у Саборном храму у Новом Саду

На празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, 11/24. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин служио је свечано пасхално вечерње у Саборном храму у Новом Саду, у молитвеном присуству Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а уз саслужење протопрезвитера-ставрофора Ђорђа Ђурђева, настојатеља Светогеоргијевског храма, и ђакона Мирослава Стојановића и Александра Артукова.

Током празничног вечерњег богослужења, по устаљеном типику Саборног храма у Новом Саду, прочитан је одељак из светог Јеванђеља по Јовану на осамнаест језика. Лепоту вечерњег својим појањем су украсили чланови Школе црквеног појања Свети Јован Дамаскин при Црквеној општини новосадској, које је предводио ђакон др Владимир Антић, доцент Православног богословског факултета Универзитета у Београду.

Пасхалном вечерњу су присуствовали надбискуп Лучијано Суриани, папски нунције у Београду, и господин др Владимир Рогановић, директор Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама при Министарству правде Републике Србије.

На крају вечерњег богослужења, верни народ Божји приступио је целивању часног крста, светог Јеванђеља и иконе Васкрсења Христова, добивши том приликом благослов Божји преко руку Епископа, поздрављајући се сверадосним васкршњим поздравом:

ХРИСТОС  ВАСКРСЕ!  ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

[carousel_slide id=’46311′]