Празник Васкрсења Христовог у Саборном храму у Новом Саду

На Празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, у недељу, 11/24. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј служио је пасхално јутрење и началствовао на светој архијерејској Литургији у Саборном храму у Новом Саду. Владици Иринеју су саслуживали Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин и свештено братство Саборног храма.

[carousel_slide id=’46124′]

Васкршњу посланицу Архиепископа пећког, Митрополита београдско-карловачког и Патријарха српског господина Порфирија и свих архијереја Српске Православне Цркве, упућену свештенству, монаштву и свима синовима и кћерима наше свете Цркве, прочитао је протопрезвитер-ставрофор Стојан Билић, парох при Светогеоргијевском храму. Васкршње слово светог Јована Златоуста прочитао је Епископ новосадски и бачки господин Иринеј. По завршетку свете Литургије, Преосвећени владика Иринеј је верном народу честитао Празник над празницима.

Светој Литургији је присуствовао господин Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада.

ХРИСТОС  ВАСКРСЕ!  ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

[carousel_slide id=’46165′]