Четрдесетодневни парастос протојереју Дејану Станојеву

У уторак, 17/30. новембра 2021. године, у храму Светог великомученика Георгија у Бечеју, служен је четрдесетодневни парастос блаженопочившем протојереју Дејану Станојеву.

На парастосу је началствовао протојереј Саво Мајсторовић, парох из Српског Итебеја, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Преносећи благослов Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, протојереј Владан Симић, секретар Епархије бачке, одржао је пригодну беседу после парастоса, у којој је истакао преданост блаженоуснулог протојереја Дејана Станојева у служењу Васкрслом Христу. „Гледано нашим људским очима и посматрано овоземаљским параметрима, отац Дејан нас је рано напустио. Преселио се у наручје Бога, Којем је служио читавим својим бићем. Али Бог – Који је, изнад свега, Љубав – није уоквирен и скучен у параметрима овога света, у простору и времену, него о човеку промишља и пре његовог рођења и прима га после његовог упокојења. Ми не можемо увек разумети вољу Божју, не можемо увек појмити и схватити Његову намеру у нашим животима, не можемо увек лако прихватити када се Својим прстом дотакне наших живота и учини да се они у тренутку промене. Али, оно што, као православни хришћани, можемо и што треба да чинимо, јесте да дубоко верујемо да Бог све то чини ради нашега добра и да то чини из Његове безобалне љубави. Оца Дејана ћемо памтити као човека скромног, човека приступачног другим људима, као некога ко је свим својим бићем служио и послужио заједници и Цркви. Верујем дубоко да је он заиста прибројан оним светим узорима које памтимо не само из историјских читанки него и из свакодневног сусрета са људима Цркве, са многим старцима и са људима који су у свом животу примили благодат Божју и исту проследили другима, односно својим животом посведочили љубав Христову и бригу Божју за свакога човекаˮ, нагласио је прота Владан у својој беседи.

[carousel_slide id=’39341′]