Дечја духовна академија у Пивницама

Поводом обележавања сто три године од уласка српске војске у Пивнице 1918. године, у недељу, 28. новембра 2021. године, у храму Успења Пресвете Богородице у Пивницама је одржана дечја духовна академија под називом „Српске Пивнице у Бачкој чувају мајку Србију”. Академија је одржана после свете Литургије на којој је началствовао протонамесник Петар Бикар, парох пивнички. У храму су присуствовали многобројни верници, а међу њима и родитељи деце, учесникâ академије. На академији су изведене рецитације духовно-родољубивог карактера. На крају је ученица Николина Кирти на словачком језику изрецитовала песму посвећену Пивницама. После рецитала, дечји ансамбл Културно-уметничког друштва „Пивнице” из Пивницâ је у порти храма извео културно-уметнички програм са српским народним играма. За целокупну организацију дечје духовне академије заслужне су учитељице Милана Драгичевић и Даниела Лазаров из Основне школе „15. октобар” у Пивницама.

[carousel_slide id=’39211′]