Одржана ђачка ликовна колонија у Мошорину

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина мошоринска и Основна школа „Исидора Секулић” у Мошорину организовале су ученичку ликовну колонију под називом „Браћа Белоцић”.

Сусрет ђакâ је одржан 27. новембра 2021. године у Светотројичном храму у Мошорину, са почетком у 11 часова. Учешће у овом догађају узели су многобројни ученици, а после молитве ученицима су се обратили госпођа Мирјана Мушицки, директор Основне школе „Исидора Секулић” и вероучитељ Зоран Пожарев.

Ђачка ликовна колонија је одржана у спомен на три брата из породице Белоцић, као и на сву децу и све жртве стравичног злочина над цивилним становништвом у Бачкој, током Погрома у јануару 1942. године.

Награда за најбољи рад понеће име по страдалој браћи Белоцић и биће додељена у јануару 2022. године, када се навршава осамдесет година од Погрома над српским цивилним становништвом у јужној Бачкој, током злочиначке акције мађарске окупационе војске.

[carousel_slide id=’39196′]