Освећење спомен-чесме у Вајској

У недељу, 15/28. новембра 2021. године, у Вајској, у порти храма у изградњи, посвећеног Преподобној матери Параскеви, извршен је чин освећења чесме изграђене у спомен добровољаца из Првог светског рата, који су 1921. године, указом краља Александра I Карађорђевића, насељени у Вајској. По освећењу је служен и помен овим досељеницима и свим српским војницима страдалим за одбрану Отаџбине у Првом светском рату. Чин освећења спомен-чесме и помен служио је протојереј Миливоје Шемић, парох футошки, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

После богослужења, уприличена је и свечана академија у Основној школи „Алекса Шантићˮ, на којој су, у организацији удружења „Саваˮ из Вајске, учествовали и чланови Културно-уметничког друштва „Младостˮ из Бача и Војвођански народни оркестар „Гајдеˮ из Бачке Паланке. Спомен-чесма је подигнута у оквиру пројекта „Потомци прецима (1921 – 2021)ˮ, средствима Удружења потомака добровољаца у Првом светском рату и Општине Бач.

[carousel_slide id=’39324′]