Поклоничко путовање парохијанâ из Младенова

Служба за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походе” и Црквена општина младеновљанска организовале су у суботу, 27. новембра 2021. године, поклоничко путовање у манастире Тумане и Нимник. Предвођени својим надлежним парохом, презвитером Петром Николићем, верни народ је кренуо на поклоничко путовање у раним јутарњим часовима, сабравши се испред храма Светог пророка Илије у Младенову.

Прво одредиште је био манастир Тумане, где су се верници после завршене свете Литургије поклонили моштима преподобних и богоносних отаца Зосима и Јакова и присуствовали молитви за здравље. После молитве већина верникâ је обишла и пећину у којој се подвизавао свети Зосим. Следеће поклоничко одредиште је био манастир Нимник, где их је дочекао сабрат поменутог манастира, јеромонах Порфирије, који је потом прочитао и молитве за здравље.

[carousel_slide id=’39181′]