Поклоничко путовање парохијанâ из Бачког Градишта

У организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке „Светињама у походе”, парохијани из Бачког Градишта, предвођени својим парохом, протонамесником Гораном Ранисављевићем, посетили су у суботу, 27. новембра 2021. године, манастире Грнчарицу, Копорин и Покајницу.

Од посебне важности била је посета манастиру Грнчарици у којој је била игуманија мати Ефросинија (1906 – 1996), родом из Бачког Градишта. Срдачно гостопримство поклоницима је указала мати Домника, упознавши их са историјом манастира и личношћу блаженопочивше мајке Ефросиније. Верници су у наведеном манастиру целивали честицу моштију светог мученика Харалампија.

После посете манастиру Грнчарици, верници из Бачког Градишта су посетили манастир Копорин, где су се помолили над моштима ктитора манастира, светог Стефана Лазаревића.

На крају путовања, поклоници су посетили манастир Покајницу.

[carousel_slide id=’39307′]