Отворена манифестација „Светођурђевски дани 2021. годинеˮ у Сомбору

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. др Иринеја, у понедељак, 8. новембра 2021. године, отворена је манифестација „Светођурђевски дани 2021. годинеˮ у Сомбору, коју организује Српска православна Црквена општина сомборска.

У Дечјем одељењу Градске библиотеке „Карло Бијелицкиˮ, отворена је изложба „Свети новомученици јасеновачки у светлости Васкрсењаˮ, коју су припремиле монахиње из манастира Јасеновца.

Изложбу је отворио протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, који је, између осталог, рекао: „Постоји историја, историографија и друге друштвене науке које се баве културом сећања. Ми се бавимо сведочанством вере. Ми веру сведочимо са надом да ћемо, гледајући изображене ликове ових светих Божјих угодника, додатно се оснажити како бисмо били још ревноснији и још приврженији сили Васкрсења Христовог.ˮ

[carousel_slide id=’38145′]