Најава: „Световрачевски даниˮ у Футогу

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Футогу, поводом прославе храмовне славе, у периоду 10 – 14. новембра, организује „Световрачевске данеˮ.

10. новембар 2021. године (среда)

Предавање на тему: Хришћанска породица и савремени изазови. Предавач је протопрезвитер Жељко Латиновић, настојатељ Светоуспенског храма у Новом Саду. Предавање ће бити одржано у Светосавској дворани, са почетком у 19,00 часова.

11. новембар 2021. године (четвртак)

Предавање на тему: У одбрану Српске Православне Цркве. Предавач је господин Драгослав Бокан, књижевник. Предавање ће бити одржано у Светосавској дворани, са почетком у 19,00 часова.

12. новембар 2021. године (петак)

Предавање на тему: Слобода – хришћански приступ. Предавач је протопрезвитер Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник. Предавање ће бити одржано у Светосавској дворани, са почетком у 19,00 часова.

13. новембар 2021. године (субота)

Празнично бденије, са почетком у 17,00 часова.

14. новембар 2021. године (недеља)

Света Литургија, са почетком у 8,30 часова.

Вечерње богослужење са освећењем славског колача и жита, са почетком у 18,00 часова.

Очекујемо Вас са радошћу!