У Светосавском храму у Новом Саду одржан концерт хорова

Величанствен концерт хорова уприличен је 13. маја 2021. године, после вечерњег богослужења, у храму Преноса моштију Светога Саве у Новом Саду.

У оквиру духовних свечаности „Светосавски дани”, несвакидашњи доживљај новосадској публици приредили су: хор Антифон при Светоуспенском храму у Новом Саду, хор Свети Стефан Дечански при новосадском Алмашком храму, хор Вазнесења Господњег при истоименом храму у Чуругу, Певачка група ансамбла Вила, и хор домаћин – хор Светосавског храма на Бистрици.

Протојереј Бранислав Мркић, настојатељ храма Преноса моштију Светога Саве, заблагодарио је свима који су се одазвали позиву да буду део свечаности које је Управа Светосавског храма организовала поводом прославе престоног празника.

„Хвала свим учесницима, свим хоровима, хвала браћи свештеницима који су се одазвали и дошли да буду са нама вечерас, да буду део ових духовних свечаности и нашег духовног славља, којим прослављамо, на првом месту, Име Господа нашег Исуса Христа и име Светога Саве”, навео је отац Бранислав.

[carousel_slide id=’28493′]