Прослава празника Светог мученика Трифуна у Риђици

Празник Светог мученика Трифуна, заштитника виноградара, свечано је прослављен у Риђици светом Литургијом, благословом и орезивањем винограда.

После свете Литургије, коју је служио надлежни парох, презвитер Мирко Божић, у винограду г. Бошка Бјељца, овогодишњег кума, извршено је благосиљање и орезивање винограда и освећење славских дарова. У име Друштва виноградара из Риђице, славске дарове је принео овогодишњи кум са својом породицом. Након тога извршено је благосиљање винограда председника Црквене општине г. Радослава Трипковића и одборника г. Немање Војводића.

Због тренутне ситуације изостали су гости из иностранства и прослава је протекла у кругу чланова удружења и њихових породица. Залог кумства за наредну годину преузео је г. Саша Безбрадица из Риђице.

[carousel_slide id=’24192′]