Слава хора „Свети Стефан Дечански” из Новог Сада

На дан празновања светог краља Стефана Дечанског, у уторак, 24. новембра 2020. године, у Алмашком храму у Новом Саду, прослављена је слава црквеног хора Свети Стефан Дечански. Протојереј Бране Миловац, главни и одговорни уредник Информативне службе, благословио је славске дарове – колач и кољиво. По завршетку благосиљања, присутним члановима хора обратио се отац Бране и нагласио важност учествовања у богослужењима Цркве и светој Литургији.

Црквени хор Свети Стефан Дечански почео је са радом 2012. године, под руководством диригента Југослава Бајкина. Од марта 2013. године хор води Светлана Грујић. Хор негује православну духовну музику, редовно учествује на недељним и празничним богослужењима у Алмашком храму, као и на многим свечаностима, фестивалима и догађајима од значаја за очување традиције хорског певања.

[carousel_slide id=’21111′]