Tрадиционално плетење ивањских венчића у Чонопљи

Уочи Ивањдана, у среду, 23. јуна / 6. јула 2022. године, у храму Свете Тројице у Чонопљи, вечерње је служио протонамесник Бранислав Спасојев, парох кљајићевско-чонопљански, који је после службе извршио чин освећења ивањског цвећа. После вечерња и чина освећења ивањског цвећа, одржано је традиционално плетење ивањских венчића. Храм је био испуњен највише дечицом која су плела венчиће од ивањског цвећа и својим домовима понели благослов светог Јована Крститеља. Традиционалном плетењу ивањских венчића су присуствовали и чланови Културно-уметничког друштва „Вук Караџићˮ из Чонопље који су обучени у народне ношње оживели старе обичаје на Ивањдан. Од свих венчића, изабрана су три најлепша која су исплели Анђела Секулић, Дуња Пурић и Стефан Савић.