Преображење у архијерејском намесништву сомборском

Сомбор – У суботу, 6/19. августа 2023. године, у храму Светог великомученика Георгија у Сомбору, прослављен  је празник Преображења Господњег. Свету Литургију је служио протојереј Саво николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење протојереја-ставрофора Миливоја Мијатова, умировљеног свештеника, и ђакона Желимира Ацана. На крају свете Литургије је извршен чин благосиљања грожђа.

Стапар – У суботу, 6/19. августа 2023. године, на празник Преображења Господњег, свету Литургију у храму Ваведења Пресвете Богородице у Стапару, служио је презвитер Ђуро Родић, настојатељ храма. После заамвоне молитве, према устаљеном и благословеном поретку, извршен је чин освећења новог рода винове лозе.

Риђица – У суботу, 6/19. августа 2023. године, на празник Преображења Господњег, свету Литургију у храму Преноса моштију Светог Николаја у Риђици, служио је протојереј Бранислав Шијачић, парох сомборски.