ЈУТРЕЊЕ ВЕЛИКЕ СУБОТЕ СА СТАТИЈАМА

Храм Светог великомученика Георгија у Сомбору

ВЕЛИКА СУБОТА (грч: Μεγάλο Σάββατο), посвећена је успомени на погреб Господа Исуса Христа и Његов силазак у Ад. Присуство Христово у гробу је Телом, а духом је био у Аду, а у исто време је на престолу био са Оцем и Духом, самим тим што је Он свеприсутни Бог, неодвојив од друга два Лица Свете Тројице. То је она субота у коју је Господ Исус Христос показао да је дошао крај старом веку који је био обележен светковањем суботњег дана, и отпочео нови век у коме се светкује дан Његовог Васкрсења, дан есхате, дан који сви Хришћани жељно очекују – Други Христов долазак.

У храму Светог великомученика Георгија, јутарње богослужење Велике суботе служили су свештеници Светођурђевског храма у Сомбору и протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, умировљени свештеник.

[carousel_slide id=’27003′]

Храм Рођења Светога Јована Претече у Сомбору

У храму Рођења светог Јована Претече, јутарњу службу Велике суботе су служили: протојереј Срђан Перић, прота Славко Остојић,  умитовљени свештеник, и протонамесник Срђан Нешић.

Храм Ваведења Пресвете Богородице у Стапару

У храму Ваведења Пресвете Богородице, све службе Великог петка и Велике суботе је служио презвитер Ђуро Родић.